Web Tasarım

web-tasarimÇağımızın en büyük keşfi olan internet, artık günlük hayatımızda bireysel kullanıcı ve firmalar için vazgeçilmez hale gelmiştir. Firmanızı, ürünlerinizi, hizmetlerinizi veya kendinizi en etkili şekilde tanıtma yöntemi internet olmuştur. Müşteri portföyünüzü genişletmek, bulunduğunuz şehirde, tüm Türkiye’de, hatta yurt dışında firmanızın tanıtımını yapmak için kaliteli bir web sitesine sahip olmanız gerekmektedir.

Kaliteli bir web sitesinin içeriği zengin, sade ve şık tasarım, doğru kodlama ve kolay ulaşılabilir (navigasyon) gibi önemli etkenlere sahip olması gerekir. Başarılı geri dönüş ve sonuçlar için iyi bir web tasarımının ardından periyodik güncellemeler, arama optimizasyonları (seo) ve google adwords (reklamlar) ile sürekli desteklenmelidir.

Web sitenizin yapımına başlanmadan önce firmanızı en uygun ve insanların aklında kolay kalacak bir alan adı (Domain) alınmalıdır. Sitenizin alan adı (domain), alan sağlayıcısı (hosting) ve web tasarım hizmetlerini aynı yerden almanız, site çalışmalarınızda size birçok avantaj sağlayacaktır. Domain ve hosting aşamaları geçildikten sonra başlayacak site tasarım çalışmaları şu aşamalardan meydana gelir:

Firma analizi
Potansiyel müşteri veya kitle belirlemesi
Web sitesi genel tasarımının hazırlanması
Teklif sunumu ve onayı
Görsellerin ve ürün resimlerinin hazırlanması veya fotoğraf çekimi
Web site tasarımının kodlanması
Test işlemleri
Web Sitesinin yayınlanması